Pages Menu
 

Categories Menu
Reportaż ślubny, dobre zdjęcia ślubne od najlepszego fotografa w Opolu
Pamiątki rodzinne kojarzą się nam często z pożółkłymi albumami z fotografiami sprzed lat. Ale i po nas przecież zostaną różne przedmioty, które zapewne
Wesele twoich marzeń w sercu Podlasia - sale bankietowe weselne Białystok i okolice.
Jeśli mieszkasz w sercu tego pięknego obszaru w Polsce jakim jest Podlasie, na pewno doceniasz jego przyrodę i przepiękne widoki. Również
Papier ozdobny niezastąpiony w imprezach okolicznościowych
Papier nie wywołuje w nas zwykle żadnych większych emocji. Od zwykły, najczęściej biały, niezbyt duży arkusik. Nuda. Co innego, jeśli mówimy o papierze ozdobnym.
Wynajmij auto na ślub
Ślub i przyjęcie weselne organizowane z tej okazji są największym i najważniejszym wydarzeniem w życiu większości z nas. Nie powinien więc dziwić fakt, że chcemy ten czas spędzić jak najlepiej i
Wesele z dziećmi czy bez?
Za każdym razem kiedy pojawia się pytanie: czy zapraszać dzieci na wesele ludzie dzielą się na dwie grupy. Pierwsza grupa to osoby, które są za. Uważają one, że jeśli cała rodzina jest zaproszona
Kamerzysta na ślub w Lublinie i Łodzi
Wesele jest wydarzeniem wyjątkowym, zapamiętanym na długo, zarówno przez rodzinę jak i naszych znajomych. Sami także chcielibyśmy, jako para młoda, pamiętać z niego jak najwięcej.
Przysięga ślubna
W naszym kraju słysząc hasło przysięga ślubna, każdy z nas myśli o słowach powtarzanych z udziałem księdza przed ołtarzem. Jednak coraz częściej pojawiają się inne tradycje związane z tym elementem ślubu

Posted by on lut 21, 2021 in Inne |

Takich zdjęć się nie powtórzy – 10 najdroższych fotografii świata

Takich zdjęć się nie powtórzy – 10 najdroższych fotografii świata

Fotografia to nie tylko użytkowe czy pamiątkowe zdjęcia. To też dziedzina sztuki. Sztuki, która potrafi wywołać ogrom emocji i kosztować krocie. Oto 10 najdroższych fotografii świata

1.Edward Steichen “The Pond—Moonlight” 1904

Zdjęcie lasu i jeziora w ciemnych, tajemniczych i niepokojących kolorach. Artysta wykonał je niedaleko domu swojego przyjaciela, znanego wtedy krytyka Charlesa Caffina.
Do dziś zachowały się trzy oryginalne odbitki, z których każda jest warta 3 mln dolarów.

2.Cindy Sherman “Untitled Film Still #48” 1979

Mimo, że Cindy Sherman nie jest ciepło oceniana przez krytyków to zdjęcie z serii inspirowanej kinem i historią filmografii jest jednym z najdroższych zdjęć świata.
Jest to autoportret artystki, która stoi w białej peruce i próbuje złapać “stopa”.
Fotografia warta jest 3 mln dolarów.

3..Richard Prince ”Untitled (Cowboy)” 2000

Nie jest do końca fotografia. Tak naprawdę jest to refotografia znanego już Cowboya Marlboro, które swego czasu zrobił Sam Abell. Mimo to nie przeszkodziło to refotografii osiągnąć zawrotnej wartości 3 mln dolarów.

4.Andreas Gursky “Chicago Board of Trade III” 1999-2009

10 lat pracy na różnych, największych giełdach świata – tyle Andreasa Gursky’ego kosztowało zrobienie cyklu poświęconemu maklerom w trakcie zawierania transakcji finansowych.
Cały cykl, owoc tej pracy, jest wart 8,4 miliona dolarów. Jednak jego zdjęcie, kosztuje 3,3 mln dolarów. Jest to prawdziwa perła pośród tego cyklu.

5.Andreas Gursky “99 Cent II Diptychon” 2001

Dwuczęściowa fotografia przedstawia kolorowe półki sklepowe, które są wypełnione po brzegi produktami. Wypełniają one całą przestrzeń zdjęcia dzięki zastosowanej redukcji perspektywy.
Zabieg ten w postaci tego zdjęcia kosztuje 3,3 mln dolarów.

6.Jeff Wall “Dead Troops Talk (A vision after an ambush of a Red Army patrol, near Moqor, Afghanistan, winter 1986)” 1992

Pozowane zdjęcie wystylizowane tak, by przypominało tereny walk między ZSRR, a Afganistanem. Jest warte ponad 3,6 mln dolarów.

7.Gilbert & George “To Her Majesty” 1973

Właściwie nie jest to jedno zdjęcie a 37 różnych-czarno-białych zdjęć ułożonych w literę “H”. Duet uwiecznił na nich swoje pijańskie wieczory organizowane na początku lat 70.
Praca warta jest 3,7 mln dolarów.

8.Cindy Sherman “Untitled #96” 1981

Kolejne zdjęcie Sherman i jej kolejny autoportret. Cindy Sherman gra na tym zdjęciu nastolatkę, ściskającą gazetę.
Fotografia warta jest obecnie 3,9 miliona dolarów.

9.Richard Prince “Spiritual America” 1981

To bardzo kontrowersyjne zdjęcie. Prince wykonał zdjęcie zdjęcia innego artysty Gary’ego Grossa i uwiecznił na nim nagość małej dziewczynki – dokładniej późniejszej fotomodelki Brooke Shields.
Mimo to zdjęcie warte jest 4 mln dolarów.

10.Andreas Gursky “Rhein II” 1999

Najdroższym zdjęciem świata jest zdjęcie statycznego krajobrazu. Przedstawia rzekę płynącą horyzontalnie między zielonymi polami.
Bez ludzi, zwierząt czy przedmiotów. Po prostu naturalnie utworzone pasy kolorów.
Tylko że warte 4,4 miliona dolarów.