Pages Menu

Categories Menu
Suknie ślubne dla kobiet w ciąży
Wybór idealnej sukni ślubnej to nie lada wyzwanie. Suknia ta musi spełniać wiele Naszych kryteriów. Przede wszystkim musi być ona piękna, wręcz bajkowa, robiąca ogromne wrażenie. Ważne
Torty weselne cukiernia Sowa. Masa ticino oraz masa whippak
Jednym z elementów, na który czeka większość gości w trakcie imprezy ślubnej są torty weselne Sowa.
torty weselne Sowa
Jego wniesienie na salę balową często
Papier ozdobny niezastąpiony w imprezach okolicznościowych
Papier nie wywołuje w nas zwykle żadnych większych emocji. Od zwykły, najczęściej biały, niezbyt duży arkusik. Nuda. Co innego, jeśli mówimy o papierze ozdobnym.
Prezent na ślub? Byle tylko nie... przechodni!
Łatwo popełnić faux pas podczas obdarowywania młodej pary prezentem ślubnym. Ta powinna oczywiście zadbać o tę część, nierozłączną, ceremonii i nieco naprowadzić swoich gości
Kamerzysta na ślub w Lublinie i Łodzi
Wesele jest wydarzeniem wyjątkowym, zapamiętanym na długo, zarówno przez rodzinę jak i naszych znajomych. Sami także chcielibyśmy, jako para młoda, pamiętać z niego jak najwięcej.
Atelier, szycie sukien ślubnych Białystok. Gdzie kupić suknię ślubną? Komis sukien ślubnych Białystok
Najważniejszym elementem w dniu ślubu każdej panny młodej jest suknia.
komis sukien ślubnych Białystok
Poświęcają
Szalony wieczór
Wieczór panieński to niezwykła okazja, podczas której można uczestniczyć w szampańskiej zabawie. Z okazji zmiany stanu cywilnego jednej ze współtowarzyszek wymyślane są przeróżne zabawy i atrakcje, takie

Posted by on sty 18, 2020 in Ślub i wesele |

Organizacja ślubu w Podlaskim – od czego zacząć planowanie wesela?

Organizacja ślubu w Podlaskim – od czego zacząć planowanie wesela?

Planujesz wesele i przytłoczył Cię ogrom obowiązków oraz wydatków? Choć trzeba przyznać, że nie jest to proste zadanie, to dobry plan ułatwi organizację ślubu. Podpowiadamy, od czego zacząć, aby… nie zwariować.

Ile kosztuje organizacja ślubu w Podlaskiem?

Na początek mamy dobrą wiadomość. Organizacja ślubu w województwie podlaskim jest tańsza, w porównaniu do innych regionów. Średnio za wesele na ok. 100 osób należy zapłacić 30 000 zł – 40 000 zł. Co ciekawe, w optymalizacji kosztów pomóc może… organizator ślubów. Ale jak to? Przecież jemu również trzeba zapłacić! To prawda, ale tzw. wedding planerka posiada kontakty, współprace nawiązane z wieloma podwykonawcami. Dzięki temu może negocjować ceny, co indywidualnie nie byłoby możliwe.

Organizatorów ślubów, wesel w Podlaskiem znajdziesz na Sprzedajemy.pl, pomogą Ci na każdym etapie, a Twoim jedynym zadaniem będzie wybór stylu, kolorystyki czy menu na przyjęcie. Kuszące, prawda? Natomiast jeśli postanowisz samodzielnie się tego podjąć, mamy kilka wskazówek na początek.

Planowanie wesela – od czego zacząć?

Zanim przejdziesz do działania, usiądź ze swoim partnerem/partnerką i ustal szczegóły, które wpłyną na wszystkie pozostałe decyzje. Co musicie omówić? Czy chcecie wziąć ślub cywilny, czy kościelny. Planujecie jedno czy dwudniowe wesele? A może ma to być tylko skromne przyjęcie? Na ile osób? W jakim okresie ma się odbyć ślub? I co najtrudniejsze, jaki jest budżet?

To ułatwi każdy kolejny krok, ponieważ w naturalny sposób wyeliminuje wiele opcji.

Ustalenie terminu ślubu

Zanim zaczniesz cokolwiek rezerwować, konieczne jest ustalenie terminu ślubu. Tu trzeba być nieco elastycznym. Dlaczego? Ponieważ można ustalić miesiąc i konkretny dzień tygodnia, ale już ostateczny termin będzie zależeć od dostępności sali weselnej oraz księży/urzędników.

Nawet planując wesele za dwa lata, może okazać się, że wymarzone miejsce jest już zajęte w najdogodniejszym terminie. Można oczywiście, czekać kolejny rok, albo nie trzymać się sztywno jednej daty.

Czasami warto się też zastanowić nad ślubem w czwartek lub piątek. Wtedy koszty takiego wesela będzie niższe, łatwiej o wolne sale weselne. A skoro już o tym mowa, to przejdźmy do kolejnego kroku.

Rezerwacja sali weselnej

Rezerwacja sali weselnej to tak naprawdę jedna z najważniejszych i najtrudniejszych rzeczy. Znalezienie tej idealnej nie będzie proste. Liczy się, ile osób pomieści, czy w pobliżu znajdują się noclegi, jaki jest wygląd i wystrój budynku oraz otoczenie, czy jedzenie jest smaczne etc. To wszystko należy skonfrontować z dostępnym budżetem.

Ale jeśli już uda się to wszystko ustalić, to cała reszta pójdzie z górki. Tylko czekaj, jeszcze chwilę, bo zanim zaczniesz świętować sukces, musisz jeszcze…

Rezerwacja DJ-a, zespołu weselnego, fotografa

Zarezerwować DJ-a lub zespół weselny, a także fotografa. Ci najbardziej rozchwytywani mogą mieć zajęte wszystkie terminy nawet na rok czy dwa lata wprzód, więc z ich wyborem również warto się pośpieszyć. To krok, którym należy się zająć zaraz po tym, jak ustalona zostanie konkretna data oraz podpisana umowa z właścicielem sali weselnej.

A gdy będziecie mieć to już z głowy, to zostaną „tylko” szczegóły. Co prawda będzie ich sporo, ale tak naprawdę od powodzenia całego przedsięwzięcia i tak zależą wcześniej omówione kroki, więc nie ma się już o co martwić.