Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 15, 2020 in Ślub i wesele |

O czym warto wiedzieć decydując się na wybór fotografa ślubnego?

Fotografia ślubna

Fotografia ślubna to jedna z najbardziej popularnych rodzajów fotografii. Wiele par przed ślubem decyduje się na sesję dla zakochanych. Jest to świetna pamiątka po latach. Bardzo ciekawą ofertę dotyczącą tej kwestii można znaleźć na stronie cenionego fotografa z Gdańska. W swojej ofercie zawiera m.in. sesje ślubne, narzeczeństwie, zaręczynowe itd. Warto zapoznać się z ofertą i zdecydować się na współpracę z fotografem, który świetnie wykona swoją pracę i wykona sesję, która będzie idealna!

Co warto wiedzieć o współpracy z fotografem ślubnym?

Nawiązując współpracę z fotografem ślubnym Gdynia warto dokładnie ustalić kilka kwestii. Najlepiej jest pytać fotografa o wszystkie kwestie, które są niejasne. Przede wszystkim warto wiedzieć w jakich godzinach fotograf pracuje na weselu. Zazwyczaj ostatnim momentem jaki fotografuje się podczas wesela są oczepiny. Zwykle mają one miejsce około północy. Standardowo fotograf oferuje 12 godzin pracy począwszy od przygotowań do uroczystości i błogosławieństwa.

Ponadto czasem zdarza się, że kapłani udzielający ślubu wyrażają zgodę jedynie na fotografa, który ma pozwolenie na wykonywanie zdjęć w kościele. Jest to bardzo ważne, jednak nie zawsze ma znaczenie.

Fotograf ślubny Sopot przed rozpoczęciem swojej pracy powinien także określić ile zdjęć dostaną klienci. Często wybieranym rozwiązaniem jest kilkadziesiąt najbardziej ciekawych i atrakcyjnych zdjęć w formie albumu oraz kilkaset ujęć z przebiegu całej uroczystości na nośniku. Większość fotografów określa dokładną ilość zdjęć np. Rafał Kowalski oferuje ich od 200 do 400, jednak kiedy okaże się, że dobry materiał jest bardziej obszerny, często można liczyć na więcej ujęć, czasem nawet gratisowych.

Kolejną istotną kwestią jest czas oczekiwania na realizację zlecenia. Zazwyczaj nie trzeba czekać dłużej niż 30 dni od wykonania sesji plenerowej. W praktyce jednak, państwo młodzi bardzo często dostają gotowe zdjęcia o wiele szybciej.

Fotograf może także zaproponować interesujący plener ślubny! Nieustannie poszerza on swoje horyzonty i szuka nowych rozwiązań, dlatego z pewnością chętnie coś doradzi i podrzuci inspirujące pomysły. Propozycja na plener ślubny nad morzem od pary młodej także jest mile widziana. Chodzi o to, żeby zdecydować się na takie rozwiązanie, które jak najlepiej będzie pasowało do charakteru nowożeńców.

Rafał Kowalski Fotograf Ślubny fotografia ślubna Gdańsk Sopot Gdynia

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

Coraz częściej powodzeniem cieszą się też sesje narzeczeńskie. Aby taka sesja dla narzeczonych była dobrze przeprowadzona i stanowiła świetną pamiątkę warto się do niej odpowiednio przygotować. Przede wszystkim ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca. Zdjęcia można zrobić niemal wszędzie, jednak aby pamiątka była miła i romantyczna, warto wybrać teren sentymentalny dla młodych.

Zastanawiając się jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej trzeba też poświęcić wiele uwagi strojowi. Powinien on być wygodny, ale także elegancki i dobrze dobrane. Kolor ubrań powinien być dopasowany do miejsca, w którym będzie się robiło sesję. Wiosną i latem, na łące, w parku czy w górach warto zaprezentować się bardziej kolorowo niż np. zimą, czy jesienią, kiedy nie ma liści na drzewach.