Pages Menu

Categories Menu
Auto weselne w Krakowie, wideofilmowanie
Prawie każdy z nas marzy o tym, by ślub i wesele przebiegło bez zakłóceń i by zostało pozytywnie zapamiętane przez wszystkich naszych bliskich. Jednak by tak się stało trzeba się
Podziękowanie dla rodziców w trakcie wesela. Piosenka na podziękowanie dla rodziców
Ślub i wesele jest to symbol rozpoczęcia przez parę młodą nowego życia. Zaczynają oni swoją wspólną przygodę, dlatego jest to tak ważny
Na nową drogą życia... od starej miłości.
Trzeba przyznać to młodym ludziom: każde następne młode pokolenie jest jeszcze bardziej nowoczesne od poprzedniego. W stylu życia, wyborach, związkach. Nowoczesne, ale czy postępowe?
Podlaskie specjały na wesele. Regionalne specjały.
W trakcie wesela dla gości najważniejsze są dwa elementy : dobre jedzenie oraz zabawa. Za zapewnienie im tego oraz spełnienie ich wszystkich oczekiwań odpowiedzialni
Weselne wybory.
Osoby, które zamierzają planować wesele często zastanawiają się, od czego zacząć. Wyborów jest mnóstwo, a przewidziany budżet nie pozwala na wszystko. Trzeba wybrać te elementy, które rzeczywiście są niezbędne.
Kwiaty weselne.
Przygotowania do ślubu
Jednym z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka jest dzień, w którym bierze on ślub. Jest to chwila, w której wyznajemy najważniejszej osobie w naszym życiu miłość przed
Pierniczki ręcznie dekorowane - anipasje. Podarunki dla gości weselnych.
Nowym trendem, który pojawia się obecnie na większości wesel są podarunki dla gości, które będą przypominały im od dniu wesela. Jest to również

Posted by on lut 21, 2021 in Inne |

Takich zdjęć się nie powtórzy – 10 najdroższych fotografii świata

Takich zdjęć się nie powtórzy – 10 najdroższych fotografii świata

Fotografia to nie tylko użytkowe czy pamiątkowe zdjęcia. To też dziedzina sztuki. Sztuki, która potrafi wywołać ogrom emocji i kosztować krocie. Oto 10 najdroższych fotografii świata

1.Edward Steichen “The Pond—Moonlight” 1904

Zdjęcie lasu i jeziora w ciemnych, tajemniczych i niepokojących kolorach. Artysta wykonał je niedaleko domu swojego przyjaciela, znanego wtedy krytyka Charlesa Caffina.
Do dziś zachowały się trzy oryginalne odbitki, z których każda jest warta 3 mln dolarów.

2.Cindy Sherman “Untitled Film Still #48” 1979

Mimo, że Cindy Sherman nie jest ciepło oceniana przez krytyków to zdjęcie z serii inspirowanej kinem i historią filmografii jest jednym z najdroższych zdjęć świata.
Jest to autoportret artystki, która stoi w białej peruce i próbuje złapać “stopa”.
Fotografia warta jest 3 mln dolarów.

3..Richard Prince ”Untitled (Cowboy)” 2000

Nie jest do końca fotografia. Tak naprawdę jest to refotografia znanego już Cowboya Marlboro, które swego czasu zrobił Sam Abell. Mimo to nie przeszkodziło to refotografii osiągnąć zawrotnej wartości 3 mln dolarów.

4.Andreas Gursky “Chicago Board of Trade III” 1999-2009

10 lat pracy na różnych, największych giełdach świata – tyle Andreasa Gursky’ego kosztowało zrobienie cyklu poświęconemu maklerom w trakcie zawierania transakcji finansowych.
Cały cykl, owoc tej pracy, jest wart 8,4 miliona dolarów. Jednak jego zdjęcie, kosztuje 3,3 mln dolarów. Jest to prawdziwa perła pośród tego cyklu.

5.Andreas Gursky “99 Cent II Diptychon” 2001

Dwuczęściowa fotografia przedstawia kolorowe półki sklepowe, które są wypełnione po brzegi produktami. Wypełniają one całą przestrzeń zdjęcia dzięki zastosowanej redukcji perspektywy.
Zabieg ten w postaci tego zdjęcia kosztuje 3,3 mln dolarów.

6.Jeff Wall “Dead Troops Talk (A vision after an ambush of a Red Army patrol, near Moqor, Afghanistan, winter 1986)” 1992

Pozowane zdjęcie wystylizowane tak, by przypominało tereny walk między ZSRR, a Afganistanem. Jest warte ponad 3,6 mln dolarów.

7.Gilbert & George “To Her Majesty” 1973

Właściwie nie jest to jedno zdjęcie a 37 różnych-czarno-białych zdjęć ułożonych w literę “H”. Duet uwiecznił na nich swoje pijańskie wieczory organizowane na początku lat 70.
Praca warta jest 3,7 mln dolarów.

8.Cindy Sherman “Untitled #96” 1981

Kolejne zdjęcie Sherman i jej kolejny autoportret. Cindy Sherman gra na tym zdjęciu nastolatkę, ściskającą gazetę.
Fotografia warta jest obecnie 3,9 miliona dolarów.

9.Richard Prince “Spiritual America” 1981

To bardzo kontrowersyjne zdjęcie. Prince wykonał zdjęcie zdjęcia innego artysty Gary’ego Grossa i uwiecznił na nim nagość małej dziewczynki – dokładniej późniejszej fotomodelki Brooke Shields.
Mimo to zdjęcie warte jest 4 mln dolarów.

10.Andreas Gursky “Rhein II” 1999

Najdroższym zdjęciem świata jest zdjęcie statycznego krajobrazu. Przedstawia rzekę płynącą horyzontalnie między zielonymi polami.
Bez ludzi, zwierząt czy przedmiotów. Po prostu naturalnie utworzone pasy kolorów.
Tylko że warte 4,4 miliona dolarów.