Pierniczkowy zawrót głowy – AniPasje

Pierniczkowy zawrót głowy – AniPasje

Najbardziej znany jest piernik toruński, którego produkcję rozpoczęto w średniowieczu. Pierniczki to nic innego jak połączenie mąki, wody, mleka, miodu i przypraw. Legenda głosi, że córka toruńskiego piekarza, Katarzynka, dostała podpowiedź od pszczół, aby dołożyć do ciasta miodu. Pierniczki przygotowywane były na przyjazd króla, który rozsławił pyszne ciasteczka z Torunia.

Jeżeli istnieją pierniki toruńskie, to dlaczego nie możemy mieć swoich pierników podlaskich? Pani Anna Pietrzak Gryc podjęła się produkcji pierniczków na Podlasiu. Oferta skierowana jest do wszystkich i na każdą okazję – urodziny, chrzest, komunia, ślub i wiele innych.

AniPasje

Otrzymaliśmy informacje na temat działalności Pani Ani. Przedstawimy je w postaci odpowiedzi na pytania.

Czy Państwo Młodzi są zainteresowani zamówieniem pierników na wesele?

W chwili obecnej zamawianie pierników na wesele nie jest popularne. Związane jest to z brakiem pomysłów na wykorzystanie ich podczas wesele, a istnieje wiele możliwości.

W jakim celu można wykorzystać pierniczki na weselu?

Pierniczki można wykorzystać na wiele sposobów. Idealnie komponują się w zestawie podziękowań dla rodziców lub pojedynczo umieszczone i zapakowane w eleganckich pudełku. Miłym zaskoczeniem będzie wręczenie  upominków gościom. Ładnie przyozdobiony piernik  będzie pamiątką na długi czas. Jeżeli chcecie podziękować świadkom za pomoc i wsparcie, możecie zamówić spersonalizowane pierniczki. Znajdują one również zastosowanie na słodkich stołach. Są idealnym elementem dekoracji oraz pysznie smakują.

Jaką cenę trzeba zapłacić za pierniki?

Cena rozpoczyna się od 7 zł/ sztukę. Jest ona jednak adekwatna do jakości oraz estetyki wykonania.

Jaki czas przed uroczystością trzeba się zgłosić w celu zamówienia pierników?

Pojedyncze sztuki należy zamawiać tydzień przed ustaloną datą. Większe ilości – od 2 tygodni do miesiąca.

Czy można dobierać kształty i kolory?

Każdy pierniczek może być inny. Indywidualnie ustalany jest wzór i kolor. Pani Ania jest osobą kreatywną i chętnie podejmuje nowe wyzwania odnośnie pierniczków.

Więcej informacji można uzyskać na blogu oraz stronie Facebook’a:

AniPasje – blog

AniPasje – facebook

Poniżej przedstawię Wam pierniczki idealne na wesele,  wykonane przez Panią Anię.

AniPasje

https://pl-pl.facebook.co