Stoły tematyczne na weselu

Stoły tematyczne na weselu

Narzeczeni często chcą urozmaicić wesele i decydują się na organizację stołów tematycznych. Niektóre sale weselne proponują wliczone w cenę lub za dodatkową opłatą stoły tematyczne. Poniżej przedstawione zostały propozycje takich stołów.

Stół wiejski

Podstawowy, często organizowany za dodatkową opłatę przez salę weselna stół. W skład takiego stołu wchodzą potrawy z kuchni typowo polskiej. Goście mogą spróbować domowych chlebów, kiełbas, wędlin wędzonych, ogórków koszonych i małosolnych, smalec, salceson, boczek, słoninę, kaszankę, pasztet, kwas chlebowy oraz urozmaicony jest deską serów.   Wszystko jest umieszczone w glinianych naczyniach. Jest to atrakcja nie tylko dla „mieszczuchów”, a zwłaszcza ze względu na dodatek – trunek wysokoprocentowy. Na salach urządzonych w stylu nowoczesnym, państwo młodzi obawiają się niepasującego stołu wiejskiego do całej aranżacji. Trzeba pamiętać, że można zorganizować stół wiejski bez używania siana oraz drewnianych elementów, a jedynie  wykorzystać ułożone w elegancki sposób talerze z produktami. Sale weselne proponują również stół wiejski na ciepło – kartacze, pierogi, kiszkę ziemniaczaną, babkę ziemniaczaną, bigos, białą kiełbasę. Kelner wprowadza wózek, na którym znajdują się dania i goście mogą podchodzić i wybierać potrawy, które ich interesują.

Wiejski stół kosztuje ok. 10 zł/ osobę, jeżeli przygotowywany jest przez lokal weselny. Jeżeli sami zaangażujemy się w kupno wędlin- koszt wynosi na 100 osób ok. 800 zł.

Kacper Białobłocki

Poniżej znajdują się strony internetowe firm, które w ofercie posiadają wędliny na wiejski stół:

Swojskie specjały- Księżyno

Wiejska Chata

Stół słodki

Stół słodki jest niezbędnym elementem weselnym. W przeszłości wszelkie słodkości ustawiane były na stołach głównych. Obecnie sale weselne ustawiają oddzielne stoły, aby goście mogli spokojnie wybrać swój ulubiony kawałek ciasta. Modnym elementem stały się candy bary. Inspiracje dotyczące tego rodzaju stołu znajdziecie w poprzednich wpisach.

Kacper Białobłocki

Stół rybny/ Stół sushi 

Idealne rozwiązanie dla jaroszy oraz osób, które uwielbiają ryby. Ciekawym pomysłem jest zorganizowanie sushi baru. Są to przekąski lekkie i przyciągające uwagę gości. Na stołach rybnych goszczą różnego rodzaju ryby pieczone, wędzone, owoce morza. Można zatrudnić sushi mastera, który wykona pokaz wykonywania sushi na żywo. Można zakupić kilka tac sushi z lokalu w Białymstoku i samemu wykonać aranżację.  Jeden zestaw kosztuje ok. 150 zł. Za dodatkową opłatą sale weselne wykonują stoły z rybami.  Stół rybny kosztuje ok 1000 – 1500 zł.

sushi to go Białystok

tokyo sushi Białystok

sushi catering Białystok

tanoshii Białystok

http://www.hotel3trio.pl/

Stół hawajski 

Dla osób lubiących smak ananasa, letnich owoców oraz orzeźwiających koktajli np. mojito, miętowy, arbuzowy. Aloha!!!!

https://www.pinterest.com

Stół środziemnomorski (Tapas Bar) 

A może uwielbiacie kuchnię hiszpańską – tapasy, sangria; portugalską – pastel de nata, kalmary, kraby; grecką – ser feta, chałwa, musaka  – stół śródziemnomorski będzie strzałem w 10 !!!!

https://www.pinterest.com

Stół naleśnikowy 

Uwielbiacie naleśniki – z serem, na słodko np. z masłem czekoladowym, orzechowym, dżemem, owocami, na ostro, na słono – ten stół na pewno przyciągnie najmłodszych gości weselnych😉

http://coffeecouturesd.com/

Stół Popcorn Bar 

Alternatywa dla candy baru oraz miłośników dobrych filmów. Fajny pomysł na wieczór panieński/ kawalerski.

http://blog.hwtm.com/

Pizza bar 

A może Italia? Jeśli lubicie pizze, a każdy z nas lubi, jest to ciekawy pomysł  jako dodatkowy stół na weselu,przyjęciu. Gwarantuję – spodoba się całej rodzinie😉

http://blovelyevents.com/

Amerykański bar 

Dla wszystkich hamburgerowych smakoszy i nie tylko: hot dogi, burgery, hamburgery przyciągną wielu smakoszy. Idealny na wieczór panieński/ kawalerski

http://newjerseybride.com/

Bar jogurtowy 

A może jogurt😉 Fajny, zdrowy, alternatywny stół dla każdego. Smacznego !!!!!

http://www.arabiaweddings.com/

Bar sałatkowy 

Marchewka, gruszka, śliweczka i pietruszka – idealny na każdego na każdą okazję😉 Polecam!!!

https://www.pinterest.com

 

Donut Bar 

Idealny dla każdego łakomczucha – donuty, pączki, bajgle. Palce lizać!!!! Idealne na wesele, wieczór panieński/ kawalerski😉

http://offbeatbride.com/