Pages Menu
 

Categories Menu
Prezent na ślub? Byle tylko nie... przechodni!
Łatwo popełnić faux pas podczas obdarowywania młodej pary prezentem ślubnym. Ta powinna oczywiście zadbać o tę część, nierozłączną, ceremonii i nieco naprowadzić swoich gości
Dekorowanie sali weselnej - wybierz dobre kwiaty
Kwiaty na wesele to nie tylko ślubny bukiet, ale także element dekoracyjny sali. Jakie kwiaty wybrać na wesele, aby podkreślały wyjątkowość tego dnia?
Miejsce wesela
Jak
Kwiaty weselne.
Przygotowania do ślubu
Jednym z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka jest dzień, w którym bierze on ślub. Jest to chwila, w której wyznajemy najważniejszej osobie w naszym życiu miłość przed
Weselne tradycje i przesądy
Zgodnie z przysłowiem „co kraj, to obyczaj” tradycje weselne są różne nie tylko w poszczególnych rejonach świata, ale także samej Polski. Mimo że, coraz częściej odchodzi się od urządzania
Weselne wybory.
Osoby, które zamierzają planować wesele często zastanawiają się, od czego zacząć. Wyborów jest mnóstwo, a przewidziany budżet nie pozwala na wszystko. Trzeba wybrać te elementy, które rzeczywiście są niezbędne.
Organizacja wesela - fotograf na ślub w Rzeszowie
Organizacja ślubu to bardzo ciężkie zadanie, które trzeba rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Zwłaszcza, ze codziennie mamy także inne obowiązki, zarówno prywatne jak
Klimatyczne wesele. Wesele folkowe
Organizując swoje wesele, chcemy aby goście zapamiętali je na długo, ze względu na klimat oraz dobrą zabawę, która będzie im towarzyszyła.
folkowe wesele
Warto w tym celu zadbać o

Posted by on sty 18, 2020 in Ślub i wesele |

Organizacja ślubu w Podlaskim – od czego zacząć planowanie wesela?

Organizacja ślubu w Podlaskim – od czego zacząć planowanie wesela?

Planujesz wesele i przytłoczył Cię ogrom obowiązków oraz wydatków? Choć trzeba przyznać, że nie jest to proste zadanie, to dobry plan ułatwi organizację ślubu. Podpowiadamy, od czego zacząć, aby… nie zwariować.

Ile kosztuje organizacja ślubu w Podlaskiem?

Na początek mamy dobrą wiadomość. Organizacja ślubu w województwie podlaskim jest tańsza, w porównaniu do innych regionów. Średnio za wesele na ok. 100 osób należy zapłacić 30 000 zł – 40 000 zł. Co ciekawe, w optymalizacji kosztów pomóc może… organizator ślubów. Ale jak to? Przecież jemu również trzeba zapłacić! To prawda, ale tzw. wedding planerka posiada kontakty, współprace nawiązane z wieloma podwykonawcami. Dzięki temu może negocjować ceny, co indywidualnie nie byłoby możliwe.

Organizatorów ślubów, wesel w Podlaskiem znajdziesz na Sprzedajemy.pl, pomogą Ci na każdym etapie, a Twoim jedynym zadaniem będzie wybór stylu, kolorystyki czy menu na przyjęcie. Kuszące, prawda? Natomiast jeśli postanowisz samodzielnie się tego podjąć, mamy kilka wskazówek na początek.

Planowanie wesela – od czego zacząć?

Zanim przejdziesz do działania, usiądź ze swoim partnerem/partnerką i ustal szczegóły, które wpłyną na wszystkie pozostałe decyzje. Co musicie omówić? Czy chcecie wziąć ślub cywilny, czy kościelny. Planujecie jedno czy dwudniowe wesele? A może ma to być tylko skromne przyjęcie? Na ile osób? W jakim okresie ma się odbyć ślub? I co najtrudniejsze, jaki jest budżet?

To ułatwi każdy kolejny krok, ponieważ w naturalny sposób wyeliminuje wiele opcji.

Ustalenie terminu ślubu

Zanim zaczniesz cokolwiek rezerwować, konieczne jest ustalenie terminu ślubu. Tu trzeba być nieco elastycznym. Dlaczego? Ponieważ można ustalić miesiąc i konkretny dzień tygodnia, ale już ostateczny termin będzie zależeć od dostępności sali weselnej oraz księży/urzędników.

Nawet planując wesele za dwa lata, może okazać się, że wymarzone miejsce jest już zajęte w najdogodniejszym terminie. Można oczywiście, czekać kolejny rok, albo nie trzymać się sztywno jednej daty.

Czasami warto się też zastanowić nad ślubem w czwartek lub piątek. Wtedy koszty takiego wesela będzie niższe, łatwiej o wolne sale weselne. A skoro już o tym mowa, to przejdźmy do kolejnego kroku.

Rezerwacja sali weselnej

Rezerwacja sali weselnej to tak naprawdę jedna z najważniejszych i najtrudniejszych rzeczy. Znalezienie tej idealnej nie będzie proste. Liczy się, ile osób pomieści, czy w pobliżu znajdują się noclegi, jaki jest wygląd i wystrój budynku oraz otoczenie, czy jedzenie jest smaczne etc. To wszystko należy skonfrontować z dostępnym budżetem.

Ale jeśli już uda się to wszystko ustalić, to cała reszta pójdzie z górki. Tylko czekaj, jeszcze chwilę, bo zanim zaczniesz świętować sukces, musisz jeszcze…

Rezerwacja DJ-a, zespołu weselnego, fotografa

Zarezerwować DJ-a lub zespół weselny, a także fotografa. Ci najbardziej rozchwytywani mogą mieć zajęte wszystkie terminy nawet na rok czy dwa lata wprzód, więc z ich wyborem również warto się pośpieszyć. To krok, którym należy się zająć zaraz po tym, jak ustalona zostanie konkretna data oraz podpisana umowa z właścicielem sali weselnej.

A gdy będziecie mieć to już z głowy, to zostaną „tylko” szczegóły. Co prawda będzie ich sporo, ale tak naprawdę od powodzenia całego przedsięwzięcia i tak zależą wcześniej omówione kroki, więc nie ma się już o co martwić.