Międzynarodowe wesele na Podlasiu jest możliwe z Weselem po Podlasku!

Międzynarodowe wesele na Podlasiu jest możliwe z Weselem po Podlasku!
Międzynarodowe wesele na Podlasiu jest możliwe z Weselem po Podlasku!

 

W dobie swobodnego przejazdu przez granice pomiędzy krajami Uni Europejskiej coraz więcej par decyduje się na związek małżeński z osobą innej narodowości. Jeżeli planujecie ślub i przyjęcie weselne na Podlasiu – chętnie pomożemy Wam przy kompleksowej organizacji bądź częściowej Waszego wymarzonego przyjęcia weselnego.

Istnieje możliwość zawarcia związku cywilnego oraz wyznaniowego. Jeżeli chodzi o formalności związane z zawarciem związku z tym przypadku będziecie musieli się nastawić na zwiększoną ilość dokumentów, które należy dostarczyć. W przypadku, gdy jesteście niepewni co do niezbędnych dokumentów zapraszamy do kontaktu z nami.

Podczas ślubu cywilnego z obcokrajowcem musi być obecny tłumacz, natomiast w przypadku ślubu wyznaniowego tłumacz bądź kapłan, który zna język, w którym będzie składana przysięga. Jeżeli małżonkowie są innego wyznania – należy dopełnić formalności identyczne jak w przypadku ślubu międzywyznaniowego.

Ślub międzynarodowy

Ślub międzynarodowy – Wesel po Podlasku

W których elementach należy zaakcentować pochodzenia Pary Młodej?

  • Dekoracja obiektu weselnego – połączcie style, które łączą dwa kraje w jedną całość. Zastanówcie się nad elementami charakterystycznymi dla regionu, z którego pochodzicie.
  • Wybierzcie lokal, który ma doświadczenie w organizacji międzynarodowych przyjęć weselnych. Jeżeli chcecie pokazać gościom z zagranicy lokalne specjały – postawcie na typowo podlaskie karczmy i gospody.
  • Wybierając DJ/Zespół pamiętajcie, że powinni znać język angielski. Jeżeli nie są w stanie komunikować się z gośćmi z innego kraju – zatrudnijcie wodzireja, który będzie bez problemów zachęcał gości do zabawy w obcym języku.
  • Weselne menu powinno zawierać dania zarówno z kuchni polskiej jak i z kuchni kraju z którego pochodzi Wasza druga połówka.  Wybierzcie również alkohol dopasowany do osób, które będą na przyjęciu.
  •  Pamiętajcie, że papeteria (menu, zaproszenia, winietki gości, winietki na dodatkowych stołach) powinny być dwujęzyczne.
  • Wybierając zabawy na oczepiny zwróćcie uwagę  na łatwość komunikacji i integrację pomiędzy gośćmi.
  • Powiadomcie gości o zwyczajach panujących w kraju, z którego przybędą gości Waszej drugiej połówki.
  • Pomyślcie o atrakcjach typowo polskich, jeżeli wesele odbywa się na Podlasiu.
  • Zorganizujcie dodatkową wycieczkę dla wszystkich gości z zagranicy, aby mogli poznać nasz region.

Już niebawem zdradzimy Wam nasze inspiracje i pomysły na ślub z Portugalką/Portugalczykiem ! 😉 Zapraszamy Was do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.