Ślub cywilny w plenerze. Jak zorganizować ślub w wymarzonym miejscu?

Ślub cywilny w plenerze. Jak zorganizować ślub w wymarzonym miejscu?

 

Ślub cywilny w plenerze. Jak zorganizować ślub w wymarzonym miejscu?

Od 1 marca 2015 roku ślub cywilny jest możliwy nie tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego, ale również w dowolnym, gwarantującym powagę i dostojność ceremonii miejscu. Decyzja o możliwości zawarcia związku małżeńskiego w plenerze wpłynęła na wzrost wyboru właśnie tego rodzaju ceremonii. Nie istnieje obowiązek pisemnego argumentowania wyboru miejsca na ślub, jednak jeżeli jest nietypowe – zastanówcie się jakie argumenty chcielibyście użyć w przypadku Waszej prośby. Kierownik USC decyduje o  możliwości udzielenia ślubu w miejscu przez Was wskazanym.

ślub cywilny białystok

Fot: Emilia and Valentin 

Trzeba się liczyć z faktem, że w przypadku ceremonii w plenerze należy uiścić dodatkową opłatę w wysokości 1000 zł oraz standardową opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Należy pamiętać, że obiekt w którym odbywa się ceremonia może żądać od pary pewnej sumy pieniędzy za udostępnienie miejsca oraz elementów niezbędnych – np. stołu, krzeseł.

W celu złożenia wniosku w USC, musicie się wybrać do tego, który jest właściwy dla miejsca, w którym odbędzie się ceremonia ślubna. Powinniście posiadać dowody osobiste, dowód opłaty skarbowej oraz wniosek o ślub cywilny w plenerze. Inne dokumenty powinny przygotować osoby zawierające związek z obcokrajowcem/osobą rozwiedzioną/wdową/wdowcem. Podczas rozmowy z urzędnikiem zapewnicie o tym, że nie wiecie o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. Zapewnienie ważne jest przez 6 miesięcy, natomiast ślub nie może się odbyć wcześniej niż 30 dni od Waszego zapewnienia.

ślub w plenerze białystok

Fot. Emilia and Valentin

 

Ślub plenerowy trwa kilkanaście minut, jednak warto zadbać o aranżację tego miejsca. Niezbędne jest przygotowanie godła, mikrofonu i sprzętu nagłaśniającego, stołu z aranżacją florystyczną oraz krzesła dla urzędnika, pary młodej oraz świadków. Dodatkowo zadbajcie o dodatkowe krzesła dla gości (szczególnie najbliższej rodziny i osób starszych), oprawę muzyczną, dekoracje miejsca ceremonii oraz zimne napoje dla gości.  Koniecznie trzeba przygotować plan B w przypadku niesprzyjającej pogody.

Poniżej znajduje się krótka fotorelacja z plenerowego ślubu Gabrieli i Michała, który mieliśmy przyjemność koordynować. Przepiękną dekoracje wykonała Anna Sasinowska z Wianki Anki

ślub w plenerze

fot. Emilia and Valentin

ślub plenerowy białystok

fot. Emilia and Valentin

ślub plenerowy białystok

fot. Emilia and Valentin

ślub cywilny w plenerze

fot. Emilia and Valentin

1 Komentarz

  • Ola Posted 15/07/2018 17:11

    Taki slub w plenerze na pewno trzeba odpowiednio zaplanowac, ale bardzo ladnie to wyglada. Wiele osob robi sobie taki. Mozna takimi ozdobami https://www.dodatkiweselne.pl/ sobie przystroic miejsce slubu. W jakim stylu chcecie to zrobic?

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.