Porady dla narzeczonych organizujących własne przyjęcie weselne

Porady dla narzeczonych organizujących własne przyjęcie weselne

Po dzisiejszym evencie w Salonie Mody Ślubnej Luxury przygotowaliśmy specjalnie stworzony na tę okazję zbiór porad dla narzeczonych organizujących własne przyjęcie weselne.

 • Przed podjęciem decyzji o wyborze lokalu na przyjęcie weselne, zastanówcie się jak powinien wyglądać Wasz wymarzony dzień. Pamiętajcie, że jeżeli Waszym priorytetem jest suknia ślubna w stylu Princess – nie wybierajcie karczmy jako miejsca na Wasze przyjęcie. Pamiętajcie, że powinniście dopasować bieżące wybory do swoich marzeń, które chcecie zrealizować podczas dalszych etapów przygotowań .
 • Tuż po zaręczynach wraz z narzeczonym przedyskutujcie wszystkie aspekty związane z uroczystością. Opracujcie weselny budżet oraz dostosujcie szablon harmonogramu do Waszych potrzeb. Wspólna rozmowa pomoże Wam uniknąć sprzeczek podczas przygotowań. Przestrzegajcie dat, które wyznaczyliście.
 • Każda para młoda powinna kreować wizerunek swojego przyjęcia weselnego, rozpoczynając od wysłania powiadomienia o ślubie (Save the date) a kończąc na przekazaniu gościom zdjęć z przyjęcia wraz z podziękowaniem za przybycie. Kreowanie wizerunku odbywa się również poprzez wybranie motywu przewodniego i zaakcentowanie go w dekoracji, dodatkach, menu. Ważne jest, aby zaakceptować, że to jest właśnie Wasze przyjęcie. Można to wykonać na wiele różnym sposobów, np. poprzez księgę gości, prezentację Waszych zdjęć itd.

  sweetwedding.pl

 • Pamiętajcie o zlecaniu zadań innym! Ustalcie plan i przekażcie zainteresowanym osobom za co są odpowiedzialne. Zastrzeżcie, że powinny dzwonić do Was jedynie w ważnych sprawach tuż przed weselem. Idealnym rozwiązaniem z tym przypadku jest skorzystanie z jednego z naszych pakietów – koordynacji dnia ślubu i przyjęcia weselnego.
 • Zadbajcie o swoich gości – wybierzcie zespół lub dj, który potrafi zachęcić do zabawy osoby młodsze oraz starsze na Waszym weselu. Zaoferujcie gościom drink bar z pokazem barmańskim bądź samodzielnie stwórzcie mały bar z różnymi alkoholami. Uwierzcie, że gości coraz częściej na przyjęciach weselnych sięgają po inne trunki niż wódka. Pamiętajcie o wegetarianach i osobach bezglutenowych. W toaletach umieśćcie koszyczki SOS oraz przygotujcie prezenciki dla każdego z gości.

  Kacper Białobłocki

 • Dobre przyjęcie weselne w dużej mierze zależy od Was, szczególnie Waszego zaangażowania i umiejętności celebrowania Waszego dnia w gronie rodziny i przyjaciół. Cieszcie się każdą chwilą. Jeśli będziecie bawić się przez całą noc na parkiecie, to zdecydowana większość gości będzie tańczyć razem z Wami, a wesele będzie udane.
 • Wybierajcie sprawdzonych i polecanych usługodawców. Z każdą firma podpiszcie umowę. Dokładnie zapoznajcie się z jej treścią. Warto pamiętać o tym, że w umowie powinny zostać zawarte wszystkie informacje, które Was interesują. Z naszej strony możemy polecić Wam sprawdzonych i polecanych przez nas usługodawców –zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej weselepopodlasku.pl, zakładka Usługodawcy.
 • Goście zwracają największą uwagę na jedzenie oraz muzykę. Na tych dwóch elementach wesela nie warto oszczędzać. Przed wyborem lokalu weselnego wybierzcie się na degustację, aby spróbować specjałów kuchni. Wybierzcie menu uniwersalne a zarazem wyszukane, aby każdy z gości odnalazł coś dla siebie. Pomyślcie o specjalnym menu dla dzieci i jak wcześniej wspomnieliśmy o osobach bezglutenowych, wegetarianach, weganach. Każda dobra sala weselna w naszym województwie posiada takie karę dań dopasowaną do różnych diet.
 • Wzorujcie się na trendach obowiązujących w danym sezonie ślubnym.

Kacper Białobłocki