Podróż poślubna w Europie – jakie miejsce wybrać na miesiąc miodowy?

Podróż poślubna w Europie – jakie miejsce wybrać na miesiąc miodowy?
Podróż poślubna w Europie – jakie miejsce wybrać na miesiąc miodowy?

Po kilku miesiącach ciężkich i zarazem stresujących przygotowań do Waszego przyjęcia weselnego należy Wam się chwila odpoczynku i czas, który możecie poświęcić sobie wzajemnie. Jest to również okres podsumowania przygotowań oraz wspomnień nad minionym dniem Waszego ślubu. Co radzimy Wam zrobić kilka dni po przyjęciu? Spakować walizki i wyruszyć w podróż swoich marzeń. Gdzie? Wszystko zależy od Waszych marzeń i oczywiście budżetu.

Chcielibyśmy przestawić Wam kilka naszych pomysłów na kierunki idealne na podróż poślubną. Oczywiście Wasz wybór zależny będzie od preferencji – na pewno są pośród Was osoby, które nie wyobrażają sobie wyjazdu do kraju bez dostępu do morza/oceanu. Inni natomiast wolą turystykę miejską. Nie ma jednej, poprawnej odpowiedzi. Każdy z Was inaczej będzie argumentował swój wybór.

Pierwszymi propozycjami są miejsca z dostępem do pięknych plaż. Polecamy Wam niedocenioną jeszcze Portugalię i jej południowe wybrzeże, a szczególnie Lagos. W sezonie ślubnym, od kwietnia do października gwarantujemy Wam piękną pogodę i cudowną opaleniznę. Na wschód od Lagos możecie udać się do kraju sąsiedzkiego – Hiszpanii, a precyzyjniej jednego z regionów – Andaluzji. Hiszpania przyciągnie Was pyszną śródziemnomorską kuchnią oraz słoneczną pogodą. Będąc w tych regionie, wybierzcie się na wycieczkę do Gibraltaru, aby zobaczyć magota (małpki żyjące  na wolności). Jako kolejną europejską propozycję przedstawiamy Wam Maltę, która uważana jest za państwo z najlepszym klimatem na świecie (ranking International Living). Ostatnią naszą propozycją z dostępem do morza są wyspy greckie. Biało-niebieskie domki i zdrowa, prosta kuchnia śródziemnomorska sprawią, że będziecie chcieli zostać tam na dłużej.

 

Podróż poślubna lagos

Lagos, Portugalia

malaga podróż poślubna

Malaga, Hiszpania
Źródło: www.mylanguagebreak.com

malta

Malta,
Źródło: www.sunparadise24.com

Jeżeli lubicie spędzać czas w mieście chcielibyśmy polecić Wam kilka propozycji. Pierwszą z nich będzie Lizbona. Jest to miasto, podobnie jak całą Portugalia niedocenione. Aktywny odpoczynek w tym mieście możecie połączyć z opalaniem, ze względu na bliskie położenie oceanu. Na podróż poślubną polecamy Wam również stolice krajów, które leżą w niedalekim sąsiedztwie Polski- między innymi Pragę, Wiedeń oraz Budapeszt. Z dalszych stolic na pewno warta uwagi jest Barcelona. Ostatnia propozycja ze względu na swoje położenie geograficzne jest idealnym rozwiązaniem na połączenie turystyki miejskiej z odpoczynkiem na plaży.

podróż poślubna Lizbona

Lizbona

Praga podróż poślubna

Praga

 

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.