Naked cake, angielski czy z muffinek – jaki tort wybrać na swój ślub?

Naked cake, angielski czy z muffinek – jaki tort wybrać na swój ślub?
Naked cake, angielski czy z muffinek – jaki tort wybrać na swój ślub?

Wybraliście już swój wymarzony tort weselny? Może jesteście na etapie rozważania smaku i wyglądu jednej z największych atrakcji podczas przyjęcia weselnego? Słodkość ta jest jednym z najważniejszym elementów, które kojarzone są z weselem. Tradycyjnie podawany po oczepinach zaraz po północy, natomiast coraz częściej Młoda Para decyduje się na serwowanie tortu weselnego nieco wcześniej, np. około godziny 19.00 -20.00 bądź tuż po pierwszym daniu. Zachęcamy Was do rozważenia drugiej opcji ze względu na fakt, iż większa liczba gości jest bardziej zainteresowana degustacją we wcześniejszych godzinach.

Ile tortu zamówić na przyjęcie weselne?

Średni przelicznik ilości tortu na przyjęcie weselne to 100 g na jedną osobę. W związku z tym na 100 osób, potrzebujecie 10 kg tortu. Warto jednak zwrócić uwagę na torty z masy cukrowej, które ważą nieco więcej niż inne rodzaje tortów. W tym przypadku pomyślcie o niewielkiej rezerwie. Jeżeli zdecydowaliście się na tort z babeczek – zamówcie ich taką ilość ile będzie gości plus niewielką rezerwę dla łasuchów.

Rodzaje tortów weselnych

Najpopularniejszymi tortami wybieranymi obecnie są naked cake czyli „nagie torty”. Są proste w swoim wyglądzie, idealnie nadają się do wesela w stylu boho i rustykalnym  oraz nie posiadają zbędnych zdobień, które sprawiają, że tort posiada większą wagę ( związana jest z tym również niższa cena).

Naked cake

Źródło: www.weddingsparrow.com

Kolejnym również bardzo popularnym rodzajem są torty angielskie, które zachwycają wszystkich pięknymi zdobieniami. Pokryte masą cukrową mają swoich zwolenników, jak również przeciwników, którzy narzekają na niesmaczną masę cukrową. Torty angielskie mogą być idealnie dopasowane do motywu przewodniego przyjęcia weselnego.

tort weselny

Źródło: sophiebifieldcakecompany.com

Muffinki są ciekawą alternatywą tortu weselnego. Pięknie ozdobione i smaczne mogą być ciekawą opcja na niewielkie przyjęcie weselne. Ucieszą niejednego łakomczucha 🙂

tort z babeczek

Źródło: flickr.com

Paryskie Makaroniki są jedną z najciekawszych propozycji. Ułożone w kształt piramidy są niezwykle widowiskowe. Cena jest nieco wyższa niż w przypadku pozostałych opcji, jednak goście będą zachwyceni. Zwolennicy tradycji mogą być zaskoczeni pomysłem Młodej Pary.

 

Pamiętajcie o tym, że tort weselny musi być dopasowany do Waszego przyjęcia weselnego. Wybierając rodzaj i smak zwróćcie uwagę na porę roku przyjęcia, styl, obiekt weselny oraz Wasze marzenia. Nie wybierajcie również wymyślnych smaków, ponieważ nie zawsze Wasi goście będą zachwyceni.

Mała ciekawostka na zakończenie

Największy tort weselny wykonywany był  przez tydzień dla 59 tysięcy osób.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.