Garden party – czy warto zorganizować przyjęcie w ogrodzie?

Garden party – czy warto zorganizować przyjęcie w ogrodzie?

Gwieździste niebo, lampiony oraz zapach lata unoszący się w powietrzu – każdy z nas marzy o przyjęciu weselnym na świeżym powietrzu. Wiadomo, że niestabilna pogoda nawet w okresie letnim nie sprzyja realizacji marzeń większości Par Młodych. Można zabezpieczyć się przed niepewną pogodą organizując przyjęcie w namiocie, jednak nie zapewni on pewnego sukcesu.

Planując przyjęcie na świeżym powietrzu musicie mieć plan B, jakim jest namiot bądź zakryta wiata.

O czym należy pamiętać przy planowaniu przyjęcia w namiocie?

-wyposażeniu namiotu – podłoga, żyrandole, pakiet do tańca, bufety, stoły, krzesła, ściany namiotu, podest dla orkiestry

-agregacie prądotwórczym

-oświetlaniu

-toaletach

-klimatyzatorach lub urządzeniu do ogrzewania

-miejscu do przechowywania żywności oraz jej podgrzewania

-wypożyczeniu naczyń i nakryć stołów

Pamiętajcie również o zabezpieczeniu przed licznymi owadami, które mogą pojawić się na namiocie. Niezbędny będzie również catering oraz wynajęcie kelnerów, którzy będą obsługiwali przyjęcie weselne.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty obiektu weselnego, który posiada własny namiot. Koszty związane z wypożyczeniem niezbędnych elementów nie będą brane pod uwagę. Otoczenie można zaaranżować w dowolny sposób, np. poprzez stworzenie chillout strefy, gdzie goście będą mogli odpocząć na łonie natury. Idealnym pomysłem jest również zaoferowanie gościom potraw serwowanych z food trucka.  Nowym pomysłem jest również stworzenie miejsca do gier bądź zebranie gości przy ognisku.

www.ikifashion.com

Jaki jest koszt przyjęcia weselnego w namiocie?

 

Jeżeli zdecydujecie się na samodzielne zorganizowanie garden party musicie liczyć się z kosztami jakie poniesiecie.  Koszt wypożyczenia wszystkich elementów niezbędnych do zorganizowania takiego przyjęcia to ok. 40 tysięcy złotych. Doliczyć musicie również catering i standardowe opłaty jakie ponosicie przy organizacji przyjęć w obiekcie.  Wesele organizowane w namiocie (z dala od obiektu weselnego) kosztuje ok. 30 tysięcy drożej od standardowego przyjęcia.

Zachęcamy do zapoznania się z inspiracjami 🙂

www.danielleelizabethinc.com

www.danielleelizabethinc.com

www.danielleelizabethinc.com

www.hkfin.org

www.burgoynes-marquees.co.uk

www.candidandfrankphotography.com